2024-06-17

Saulės elektrinės tampa vis populiaresnės kiekvienais metais. Visgi nepaisant to, reikia pripažinti, jog nemaža dalis žmonių nėra susipažinę su saulės elektrinėmis ir nežino, kaip jos tiksliai veikia. Saulės elektrinę sudaro kelios dalys, viena svarbiausių – saulės moduliai. Nuo jų priklauso, kiek saulės energijos bus sugeneruota ir ar pavyks pagaminti elektros energijos. Tad saulės modulius rinktis reikia labai atidžiai, žinant, jog tai viena svarbiausių saulės elektrinės dalių.

Ar saulės modulius reikia prižiūrėti?

Saulės modulių efektyvumas priklauso ne tik nuo gamintojo, bet ir jūsų. Nepaisant to, jog saulės moduliai nereikalauja daug priežiūros, tenka pripažinti, jog kartais saulės elektrinės savininkai patys prisideda prie saulės modulių mažesnio efektyvumo. Pavyzdžiui, jei pažeisite saulės modulius, jie generuos mažiau saulės energijos. Taip pat ši situacija gali susiklostyti tuomet, kai saulės moduliai yra labai apteršti. Nors saulės modulių dažnai valyti nerekomenduojama, kartais tą padaryti reikia, jog būtų galima pašalinti susikaupusį purvą, lapus ir kitus dalykus. Visgi tą rekomenduojama daryti kuo rečiau, jog būtų mažesnė tikimybė, kad pažeisite saulės modulius. Taip pat svarbu naudoti gaminius, kuriuos nurodo gamintojas.

Nuo ko priklauso saulės modulių kaina?

Saulės modulių kaina priklauso nuo daugybės kriterijų. Visų pirma, kurio gamintojo gaminius pasirinksite? Nuo to priklauso ir kokybė, tad būkite labai atidūs. Saulės moduliai kainuos pigiau, jei jie mažiau galingi. Visgi tuomet ir saulės energijos bus sugeneruota mažiau. Todėl labai svarbu rinktis ne pagal kainą, o poreikius. Saulės modulių kaina priklauso ir nuo pasirinktos parduotuvės, taip pat paslaugų kiekio. Jei saulės modulius reikės ne tik atvežti, bet ir montuoti, tuomet kaina bus didesnė.

Kaip sutaupyti?

Sutaupyti mėgsta visi, ypač tie, kurie perka brangesnes prekes. Kaip sutaupyti perkant saulės modulius? Jei pirksite naujus saulės modulius, galėsite pretenduoti dėl kompensacijos, kuri padengs nemažą sumos dalį. Svarbiausia, nepamiršti pasidomėti kriterijais, jog galėtumėte pretenduoti dėl kompensacijos, pasidomėti sąlygomis ir laiku pateikti paraišką. Kompensacijos dydis priklauso nuo saulės modulių kainos.