2024-04-10

Buto pirkimas yra vienas iš pačių didžiausių darbų, kuriuos žmogus gali padaryti per gyvenimą. Ir ypač, jeigu tai yra pirmasis būstas, jo pasirinkimas gali būti pakankamai sudėtingas, nes reikia žinoti nemažai dalykų, jeigu yra norima pasirinkti kaip įmanoma geresnį variantą. Kadangi butų pasirinkimas Vilniuje yra tikrai nemažas, todėl šiame straipsnyje norime daugiau papasakoti apie naujus butus senamiestyje, į ką reikia atkreipti dėmesį juos renkantis.

Atsižvelkite į tai, kam jis bus skirtas

Perkant naują būstą, jis nebūtinai turi būti skirtas gyventi jums. Kartais tai gali būti puiki investicija į nuomą. Todėl visada reikia žinoti tam tikrus niuansus, kurie labiau tinka nuomai ir kurie labiau tinka gyventi patiems. Jeigu naujas butas bus pasirenkamas nuomai, tuomet kur kas labiau verta pirkti mažesnį, nes tokie butai susilaukia pakankamai didelio susidomėjimo. Aišku, jeigu norite nuomoti jį ne studentams, o didesnėms šeimoms, tai kur kas geriau rinktis didesnį variantą. Tad jau perkant iš karto turite nuspręsti, kuris variantas yra tinkamesnis.

Atkreipkite dėmesį į dydį

Perkant naują butą, labai svarbu dėmesį kreipti į jo dydį, nes kiekvienas šeimos narys turi turėti savo atskirą erdvę, kurioje galėtų veikti tai, kas jam yra įdomu. Tad geriausia, kad kiekvienas iš jų turėtų bent jau po atskirą kambarį. Todėl automatiškai, kuo daugiau žmonių yra šeimoje, tuo ir butas turėtų būti didesnis. Puiku yra tai, kad nauji butai senamiestyje Vilniuje suteikia galimybė rinktis iš ne vieno pasirinkimo, tad nesunkiai galima atrasti tai, kas labiausiai tinka jums.

Kuriame aukšte bus butas

Nors kai kam tai gali pasirodyti nereikšminga, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokiam aukšte yra butas. Ypač tai svarbu tada, kai name nėra lifto. Nes tam tikrais atvejais yra geriau pirkti pirmuose aukštuose, o tam tikrais atvejais – šiek tiek aukščiau. Tikriausiai geresnis sprendimas yra pirkti žemesniuose aukštuose tada, kai yra mažas vaikas ir reikia nešioti vežimą iš buto į lauką, taip pat kur kas palankesnis variantas pirkti žemesniuose aukštuose tiems, kas bijo aukščio. Tad priežastys gali būti įvairios, tik svarbu jas išsigryninti.

Kiti papildomi aspektai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį

Renkantis naują butą, kiekvienas gali kelti vis kitokius reikalavimus, tad nebūtinai kas tinka vieniems, gali tikti kitiems, bet taip pat galima kreipti dėmesį ir į šiuos dalykus:

  • Jeigu turite mažų vaikų, svarbu kad šalia namų jiems būtų padaryta vieta žaisti.
  • Jeigu negaminate namuose, svarbu, kad netoli būtų kur nueiti pavalgyti.
  • Kai kam gali būti svarbu, kurioje pusėje bus butas ir koks vaizdas bus matomas pro langą.

Tai yra tik keli aspektai, kuriais galima vadovautis renkantis butą, bet kaip ir minėjome anksčiau, visiems jie gali būti skirtingi.