2024-05-29

Daugelis ryte mėgsta atsigerti tam tikrą gėrimą, kad rytas būtų pilnesnis jėgų. Dažniausiai toks gėrimas yra kava, nes tik ji gali dienos pradžią padaryti lengvesnę. Nors paprastai bet kokį kavos gėrimą vadiname kava, tačiau kavos rūšių yra pačių įvairiausių. Pagrindinis skirtumas, kuomet ji išsiskiria yra kavos pupelės ir malta kava. Kai kurie jas gali gerti ir didelio skirtumo nematyti, o kai kam skirtumas yra akivaizdus. Tad šiame straipsnyje norime daugiau papasakoti apie kavos pupeles ir maltą kavą ir duoti patarimą, kuris variantas yra geresnis.

Kavos pupelių privalumai

Tikriausiai ne kartą girdėjote, kad kavos pupeles rinktis yra žymiai geriau, nes jos turi kur kas daugiau privalumų:

  • Kavą darant iš kavos pupelių, ji yra žymiai aromatingesnė, turinti daugiau kvapo ir skonio, tad ir kavos puodelis bus kur kas gardesnis.
  • Kavos pupelės gali būti skirtos gerti tam tikrai kavos rūšiai, todėl jos gaminamos specialiai joms, tad kiekvienas pupeles gali pasirinkti pagal tai, kokia kava yra geriama.
  • Kavos pupelės yra skirtingų kategorijų, tai yra labiau ar mažiau rūgštesnės, labiau ar mažiau skrudintos, intensyvesnės ar mažiau intensyvesnės ir panašiai, todėl vėl yra puiku, kad galima prisitaikyti pagal kiekvieno skonį individualiai.

Maltos kavos pasirinkimas

Kai kurie renkasi vien tik maltą kavą, nes tiesiog gerti kavą iš ką tik sumaltų pupelių nėra pripratę, todėl yra manoma, kad kava išeina lygiai tokia pati. Tačiau užpilant jau iš anksčiau maltą kavą, ji nebėra tokia aromatinga, kokią galėtumėte gauti iš ką tik sumaltų kavos pupelių. Taip pat niekas negali žinoti, prieš kiek laiko ji buvo sumalta, tad tai dar tik labiau gali sumažinti skonį. Net jeigu ir ji yra pakankamai šviežia, tačiau pradarius kavos pakelį, ji pakankamai greitai praranda intensyvų skonį ir aromatą.

Kuris variantas yra tinkamesnis?

Kaip matome iš kavos pupelių ir maltos kavos palyginimo, kad kavos pupelės turi kur kas daugiau privalumų, todėl jeigu tik yra galimybė, jas reikėtų rinktis. Dar yra galvojama taip, kad kavos pupelės gali būti skirtos tik kavos aparatams, tačiau yra taip, kad kavos pupeles galima susimalti ir nėra būtinas kavos aparatas, kad būtų pasimėgauta šviežia kava. Ilgainiui geriant kavą iš ką tik sumaltų pupelių, prie jau sumaltos kavos tikrai nenorėsite grįžti.