2024-04-10

Ruošiatės pasirinkti energinio naudingumo sertifikavimą? Tuomet neskubėti ir prieš tai apžvelkite tam tikrus dalykus. Pasitaiko, jog žmonės skuba atlikti energinio naudingumo sertifikatą ir kai kuriais atvejais vėliau tenka jį atlikti iš naujo dėl netinkamai pasirinkto specialisto ar kitų priežasčių. Jei nenorite su tuo susidurti, būkite atidūs ir atkreipkite dėmesį į tam tikrus dalykus.

Ne kiekvienas specialistas išpildys jūsų lūkesčius

Norint, jog paslaugos būtų atliktos kokybiškai, labai svarbu pasirinkti patikimą specialistą. Ir tai galioja ne tik pasirenkant energinio naudingumo sertifikatą, bet ir kitas paslaugas. Tad jei skubate rinktis specialistą ir kreipiatės bet kur, nusiteikite, kad paslaugų kokybė gali ir netenkinti.

Paslaugas galima užsakyti net ir tuomet, jei turimas energinio naudingumo sertifikatas galioja

Kai kuriais atvejais pasitaiko, jog žmonės turi energinio naudingumo sertifikatą, tačiau jo rezultatai jų nedžiugina, pavyzdžiui, nurodyta energinio naudingumo klasė yra tiesiog per žema. Ką daryti tokiais atvejais? Energinio naudingumo sertifikatas galioja 10 metų, tačiau tai nereiškia, jog negalima anksčiau išsiimti kitą energinio naudingumo sertifikatą. Jei manote, kad energinio naudingumo klasė yra aukštesnė, kadangi įvykdėte specialistų pateiktas rekomendacijas, turėtumėte susisiekti su specialistais ir vėl atlikti energinio naudingumo sertifikavimą.

Dažnai prieš tai reikia atlikti sandarumo testą

Jei jūsų pastatas yra A+ arba A++, tuomet nepamirškite prieš energinio naudingumo sertifikavimą atlikti sandarumo testo. Jei pamiršite, specialistai jums primins. Visgi greičiausiai tokiu atveju tik papildomai sugaišite laiko, kadangi uždelsite su energinio naudingumo sertifikavimu. Tad naudinga iš karto jį atlikti dar prieš kreipiantis į specialistus dėl energinio naudingumo sertifikato.

Ne kiekvienas pastatas privalo pasiekti aukščiausią klasę

Kai kurie mano, jog kiekvienas pastatas turi būti aukščiausios klasės. Tai tikrai nėra tiesa. Daugelis pastatų negali atitikti tokios klasės, kadangi tiesiog yra per seni. Visgi visi pastatai, kurie yra statomi šiais metais, privalo pasiekti A++ klasę. Atkreipkite dėmesį į tai, jog kuo pastatas naujesnis, tuo aukštesnę klasę turi atitikti.