2024-05-29

Ar kada nors teko stovėti dviračių parduotuvėje, suglumusi dėl gausybės pasirinkimų? Jūs ne vieni. Diskusijos dėl kalnų ir kelių dviračių vyksta jau daugelį metų. Tačiau kuris iš jų jums tinka? Pasinerkime į šią temą!

Kalnų dviračio anatomija

Rėmas ir pakaba

Kalnų dviračiai sukurti taip, kad atlaikytų nelygias vietoves. Jie turi tvirtą rėmą ir dažnai turi visą pakabą, kuri sugeria smūgius nuo nelygių trasų. Dėl to jie puikiai tinka nuotykiams bekelėje.

Padangos ir trauka

Padangos yra plačios ir su giliu protektoriumi, todėl užtikrina puikią trauką. Ar kada nors bandėte važiuoti purvinu taku? Šios padangos užtikrina, kad nepaslysite!

Pavarų dėžė ir stabdžiai

Kalnų dviračiai turi platų pavarų pasirinkimą, kad būtų galima įveikti stačias įkalnes ir nuokalnes. Be to, jų diskiniai stabdžiai užtikrina galingą stabdymą, ypač esant šlapiai dangai.

Plentinio dviračio anatomija

Rėmas ir aerodinamika

Plentiniai dviračiai yra aptakūs ir lengvi. Jų rėmai suprojektuoti taip, kad būtų greiti ir efektyvūs, o aerodinamika juose atlieka lemiamą vaidmenį. Jie puikiai tinka važiuoti su vėju atvirais keliais.

Padangos ir greitis

Plonos ir glotnios plentinių dviračių padangos skirtos greičiui. Galbūt jos neturi tokios traukos kaip kalnų dviračiai, bet tikrai greičiau rieda asfaltu!

Perdavimas ir efektyvumas

Plentiniuose dviračiuose, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama lygiam reljefui ir įkalnėms, siūlomos greičiui ir efektyvumui optimizuotos pavaros.

Kalnų takai ir asfaltuoti keliai

Kalnų dviračiai puikiai dera atšiauriuose takuose, akmenuotuose keliuose ir purvinoje vietovėje. Kita vertus, plentiniai dviračiai yra asfalto karaliai, skirti lygiems, asfaltuotiems keliams.

Ieškomas nuotykis

Įspūdis prieš greitį

Ieškote adrenalino kupinų trasų ir sudėtingų vietovių? Kalnų dviračių sportas gali būti jūsų žaidimas. Tačiau jei norite įveikti didelius atstumus dideliu greičiu, važiuokite plentiniais dviračiais.

Teisingas pasirinkimas

Pagalvokite, kur dažniausiai važinėsite. Atsižvelkite į techninę priežiūrą, nes kalnų dviračiams dėl atšiaurių sąlygų gali prireikti daugiau priežiūros. Taip pat apgalvokite savo nuotykių tikslus. Ar norite įspūdžių, ar greičio?

Tiek kalnų, tiek plentiniai dviračiai suteikia nepakartojamų įspūdžių. Jūsų pasirinkimas turėtų atspindėti jūsų nuotykių dvasią ir tai, kur norite važiuoti. Atminkite, kad svarbiausia ne tai, kuris dviratis geresnis, o tai, kuris dviratis tinka jūsų nuotykiams.

DUK

Ar galiu kalnų dviračiu važiuoti keliais?

Taip, tačiau dėl savo konstrukcijos ir padangų protektoriaus jis gali būti lėtesnis ir reikalauti daugiau pastangų.

Ar plentiniai dviračiai nepatogūs ilgų kelionių metu?

Nebūtinai. Tinkamai prigludę ir laikydamiesi laikysenos, jie gali būti gana patogūs.

Kuris dviratis yra patvaresnis?

Kalnų dviračiai skirti važiuoti nelygiomis vietovėmis, todėl jie yra tvirtesni. Tačiau tinkamai prižiūrint abu šie dviračiai gali tarnauti ilgai.

Ar galiu savo plentinį dviratį pritaikyti važiavimui bekele?

Nors tai įmanoma, tai nėra idealu. Geriau įsigykite dviratį, skirtą važiuoti bekele.

Kuris dviratis brangesnis – kalnų ar plentinis dviratis?

Kainos priklauso nuo prekės ženklo, funkcijų ir medžiagų. Abiejų tipų gaminiai gali būti nuo biudžetinių iki aukščiausios klasės.

Užsukite į populiariausią dviračių parduotuve adresu Laisvės pr. 77B, 06122 Vilnius arba pasikonsultuokite telefonu (8-656) 39448 – Dviraciuarena.lt – populiariausia dviračių parduotuvė Lietuvoje.