2024-04-10

Netekote artimojo žmogaus užsienyje? Deja, tokios situacijos pasitaiko. Tokiais atvejais tenka susidurti ne tik su sielvartu, bet ir daugybe kitų problemų. Viena jų – kaip pargabenti artimo žmogaus kūną? Nors kai kuriems gali atrodyti, jog šis procesas greitas ir nesudėtingas, taip tikrai nėra. Kai kuriais atvejais procesas trunka net labai ilgai, dažniausiai tuomet, kai žmonės viską daro patys ir nesikreipia į specialistus. Laidojimo paslaugos dažnai siūlo ir žmogaus kūno pergabenimą iš užsienio, tad pasinaudoti šia paslauga verta visiems, kurie nori artimo žmogaus kūną susigrąžinti greitai ir be jokių nesklandumų.

Ar kremavimas tokiu atveju yra vienintelė išeitis?

Žmogaus kūnas irsta labai greitai, todėl kai kurie mano, jog vienintelis būdas, kaip palaidoti žmogaus kūną, kuris atkeliauja iš užsienio, iš pradžių jį kremuojant. Tačiau tai nėra tiesa. Galima rinktis ir įprastą laidojimo būdą. Visgi galima pastebėti, jog neretai žmonės renkasi visgi kremavimą. Taip yra dėl to, nes neretai iš užsienio kūnai parkeliauja sužaloti. Neretai priežastis, kodėl žmonės miršta užsienyje būna ne natūrali mirtis, o autoįvykis, sprogimas ir panašiai. Tokiais atvejais kremavimas daugeliui atrodo priimtiniausia išeitis.

Nuo ko priklauso laidojimo paslaugų kaina?

Laidojimo paslaugos gali kainuoti labai įvairiai, todėl tie, kurie skundžiasi, jog kainos didelės, tikrai turėtų prisiminti tai, jog taupant visada galima sutaupyti. Laidojimo paslaugos kaina priklauso nuo to, kur kreipsitės. Kai kurios įmonės siūlo mažesnes kainas, nes turi mažesnį klientų ratą ir bando prisitraukti naujus klientus. Tokiu atveju galima tikėtis ne tik mažesnių kainų, bet ir kokybiško aptarnavimo. Visgi rinkdamiesi pigesnes kainas būkite atidūs, kai kuriais atvejais tai gali reikšti ir prastą paslaugų kokybę. Kaina priklauso ir nuo to, kokias paslaugas rinksitės. Tad jei biudžetas nedidelis, pagalvokite, gal dalį darbų galite atlikti patys ar prašyti pažįstamų. Pavyzdžiui, galima sutaupyti samdant giedotojus, jei turite pažįstamų, kurie turi gražų balsą. Na, ir nepamirškite, jog visada galima prašyti paramos iš artimųjų. Jei šiuo metu neturite pinigų laidojimo paslaugoms, paprašykite giminių, jog paremtų.