2024-07-17

Iliustracija – pexels.com

Sidabriniai  papuošalai yra labai mėgstamas pasirinkimas. Jie puikiai atrodo, ilgai tarnauja, galiausiai, sakoma, kad jie turi magiškų galių, kurios gali padėti net stiprinti savo imuninę sistemą. Faktas, kad visas naudas pavyks pajusti tik dėvint geros kokybės papuošalus. O kai yra poreikis  – dažniausiai yra ir daug padirbinėtojų, kurie siūlo vizualiai panašius, tačiau kitomis geromis savybėmis nepasižyminčius papuošalus.

Štai jeigu aktualūs sidabriniai žiedai – skaitykite straipsnį, kuriame aptarsime svarbiausius geros kokybės žiedo pasirinkimo aspektus.

Apie prabą

Sidabro praba rodo gryno sidabro kiekį lydinyje. Lietuvoje papuošalams paprastai naudojamas 925 prabos sidabras, kuris reiškia, kad jame yra 92,5 % sidabro ir 7,5 % kitų metalų, tokių kaip varis ar cinkas.

Aukštesnės prabos sidabras, pavyzdžiui, 999 prabos (grynas sidabras) – minkštesnis ir lengviau deformuojasi, todėl jis dažniau naudojamas gaminant monetas ir investicinius sidabro luitus. Papuošalams kurti – paprasčiausiai neapsimoka. Natūralu, kad renkantis papuošalus daugelis žmonių pirmiausia skiria dėmesį kokybei. Juolab, kad priimta, jog papuošalai labai dažnai būna perduodami iš kartos į kartą. Svarbu, kad jie būtų geros kokybės ir patvarūs, tad tokios prabos sidabras jiems nėra tinkamas.

Žemesnės prabos sidabras, pavyzdžiui, 800 prabos – kietesnis ir patvaresnis, tačiau jis mažiau blizga ir gali pajuoduoti. Taigi, trumpam laiko tarpui iš jo pagaminti papuošalai atrodo puikiai, tačiau žiūrint iš ilgalaikės perspektyvos – dažniausiai neapsimoka. 

Žiedo apdirbimas

Sidabro kokybė taip pat priklauso nuo jo apdirbimo. Kokybiškai apdirbtas sidabras turi lygų paviršių, be įbrėžimų ar duobių. Sidabro papuošalai gali būti poliruoti, matiniai, oksiduoti ar dekoruoti įvairiais raštais. Itin mėgstamos ir graviūros. Jos suteikia galimybę žiedą arba kitus papuošalus dekoruoti asmeniniais užrašais, kurie ne tik puikiai atrodo, tačiau taip pat ir perteikia tam tikrą žinutę. 

Sidabro kilmė

Sidabro kilmė taip pat gali turėti įtakos jo kokybei. Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Italija – garsėja savo aukštos kokybės sidabro gaminiais. Retas žmogus tai įvertina. Žinoma, kad svarbu detaliau domėtis sidabro ištakomis, kad būtumėte tikras, kad radote geriausius iš geriausių.

Perkant gyvai galima įvertinti dar kelias mažas smulkmenas, kurios padės rasti tikrai geros kokybės sidabrinio papuošalo gaminius.

  • Atidžiai apžiūrėkite sidabro paviršių. Jis turėtų būti lygus, be įbrėžimų ar duobių.
  • Patikrinkite sidabro prabą. Paprastai ji būna įspausta ant gaminio.
  • Pasverkite sidabro papuošalą. Sidabras yra sunkus metalas, todėl kokybiškas papuošalas turėtų jaustis pakankamai sunkus jo dydžiui.
  • Pasitarkite su juvelyru. Jei nesate tikri dėl sidabro kokybės – kreipkitės į juvelyrą, kuris galės įvertinti papuošalą ir patarti.

Sertifikatų svarba arba kaip patikrinti kokybę

Pirkdami sidabro papuošalus – ieškokite sertifikatų, kurie patvirtina sidabro prabą ir kilmę. Tai padės jums įsitikinti, kad gaunate kokybišką produktą. Apskritai reikia kuo daugiau dėmesio skirti prekybos vietai. Svarbu, kad papuošalai būtų įsigyjami patikimose, legaliose prekybos vietose, kurios teikia garantijas ir dėl to ramina dėl kokybės.

Kokybei reikia priežiūros 

Sidabras nėra reiklus ir dažniausiai po daugelio metų atrodo puikiai. Svarbiausia jam skirti šiek tiek dėmesio.  Jis laikui bėgant gali pajuoduoti, ypač jei dažnai liečiasi su drėgme. Norėdami išlaikyti sidabro blizgesį – reguliariai valykite jį specialiu sidabro valikliu. Sidabro papuošalus laikykite sandariose dėžutėse arba maišeliuose (kai jų nenaudojate).

Sidabras – gražus ir universalus metalas, kuris gali būti naudojamas gaminant įvairius papuošalus ir kitus dirbinius. Pasirinkdami sidabro papuošalus – atkreipkite dėmesį į prabą, apdirbimo kokybę ir kilmę. Tinkamai prižiūrint – sidabro papuošalai gali džiuginti jus daugelį metų.